مجله اینترنتی ققنوس
مطالب طنز و خنده دار
 • اخبار گوناگون
 • اخبار ورزشی
 • دنیای بازیگران
 • آشپزی و تغذیه
 • تصاویر جذاب و دیدنی
 • فرهنگ و هنر
 • علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  مجموعه : علمی , گزارشهای علمی , نوآوری و کشفیات علمی

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید 

  برخی از ویژگی ها هستند که باب میل پشه ها می باشند و وقتی آن را در انسان ببیند علاقه به گزیدن در آن ها بیشتر می شود. فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟در این مقاله می خواهم از زبان یک پشه همه اینها را برایتان توضیح دهم:

   

  عاشق وقتی هستیم که ورزش می کنی و عرق میریزی

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  فکر میکنی ما عاشق بوی خون شیرینت می شیم؟ نه عزیزم دی اکسید کربنی که از بازدمت متساعد میشه مارو دیوونه میکنه! هرچی بیشتر نفس نفس بزنی، CO2 بیشتری خارج میشه. پس بعد از ورزش خیلی برای ما پشه ها جذابی!

   

  از گزیده شدن بدت میاد؟

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  خانما مقصرن. دوست نداریم به همچین چیزی اعتراف کنیم، اما پشه های نر از خون آدما تغذیه نمی کنن: همه غذاشونو از شهد میوه ها میگیرن. ما خانما هستیم که به خونتون نیاز داریم، چون پروتئینی داره که باعث میشه تخم گذاریمون بهتر بشه. بعد از یک وعده از خون شما ما می تونیم هر جایی که دلمون می خواد ۱۰۰ تا ۴۰۰ تا تخم بزاریم.

   

  پاتون بو میده؟ چه بهتر!

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  دانشمنداتون فهمیدن که ما از بوی بد پاتون خوشمون میاد، اما خب یادتون نره قسمت مورد علاقه ما هنوز دستاس.

   

  می خوای تو مهمونیا کاریت نداشته باشیم؟ پس یه جا نشین

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  وقتی حجم زیادی از دی اکسید کربون به مشاممون میرسه، سریع به طرفش حمله می کنیم. وقتی میرسیم به محل مورد نظر، حمله به اونایی که یه گوشه آروم نشستن خیلی راحت تره تا به اونایی که حرکت دارن.

   

  دوست نداریم زیاد فضای دور خونتون تمیز و مرتب باشه

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  ما بیشتر دوست داریم بین چمنای زخیم و بلند بپلکیم. هرچی تاریکتر و مرطوب تر بهتر. اگر چمنا کوتاه باشن و حیاط تمیز باشه دیگه جذابیتی نداره. از بین بردن گودال های آب هم راه خبیه که مارو دور کنید، چون بیشتر همچین جاهایی تخم گذاری می کنیم.

   

  توی حیاط تله های انتشار CO2 دارید؟

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  عالیه! فکر میکنی با این وسیله ها زرنگی می کنید و دی اکسید کربن مارو به تله می کشونه؟ اما این تله ها باعث میشه تعداد بیشتری از ما به اونجا کشیده بشیم. تله های UV هم تاثیر خاصی ندارند: فقط یه تعداد کمی از پشه ها به تله می افتن.

   

  باردارید؟ آخ جون!

  علایق جالب و عجیب پشه ها را بشناسید

  اگر خانم باردار هستید، دی اکسید کربن بیشتری منتشر می کنید، همینطور شکمتون از زمانی که باردار نبودید حرارت بیشتری داره، همه اینا کافیه تا یه پشه رو عاشق خودت کنی! ببخشید فسقلی که تو شکمشی ولی مامانتو باید بگزم.

   

   

  منبع مطلب : http://www.parsnaz.ir/%D8%B9%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D9%BE%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%AF.html

  با زدن این دکمه ما رامحبوب کن - فیس نما
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه
 • اخبار استخدامی

  تازه های کودکان و والدین
  مطالب بیشتر >>
  تازه های اسرار خانه داری
  بیشتر >>