مجله اینترنتی ققنوس
 • اخبار گوناگون
 • اخبار ورزشی
 • دنیای بازیگران
 • آشپزی و تغذیه
 • تصاویر جذاب و دیدنی
 • فرهنگ و هنر
 • فیلم برداری 360 درجه با سیستم پیشرفته فیسبوک

  مجموعه : علمی , گزارشهای علمی , نوآوری و کشفیات علمی


  فیلم برداری 360 درجه با سیستم پیشرفته فیسبوک

  فیلم برداری ۳۶۰ درجه با سیستم پیشرفته فیسبوک

  شرکت فیسبوک دست به کار تازه ای زده است و می خواهد حجم ویدئوهای از نوع ۳۶۰ درجه روی پلتفرم خود را افزایش دهد. امروز از طرح مربوط به یک سیستم پیشرفته فیلم برداری پرده برداشت و اعلام کرد که اطلاعات آن را به عنوان یک پروژه متن باز در GitHub قرار می دهد.

  فیلم برداری 360 درجه با سیستم پیشرفته فیسبوکاین دستگاه که Surround 360 نام دارد شبیه به یک بشقاب پرنده است و آرایه ای متشکل از ۱۷ دوربین را در خود دارد و برای ضبط تصاویر ویدئویی ۳۶۰ درجه و رندر خودکار آنها نیز یک نرم افزار تحت وب برایش در نظر گرفته شده.

   

  فیسبوک مدعی شده که طرح ارائه شده از سوی آن طیف وسیعی از مشکلات تکنیکی را حل خواهد کرد و می تواند بهتر از هر دستگاه دیگری در بازار از محیط، ویدئوی ۳۶۰ درجه بگیرد. این شرکت حتی تولیدکنندگان و علاقمندان را دعوت نموده تا با الهام از طراحی کلی این ابزار دوربین های مختص به خود را طراحی کرده و بسازند.

   

  طرح رونمایی شده توسط فیسبوک همانطور که گفته شد، شامل ۱۴ دوربین واید است که روی بدنه سفینه مانندی نصب شده اند و علاوه بر این یک دوربین تلسکوپی نیز در راس پایه و دو عدد در قسمت انتهایی آن تعبیه شده است.

   

  در نخستین روزهای معرفی تکنولوژی ضبط ویدئوهای ۳۶۰ درجه، بخش های بالایی و پایینی پایه نگهدارنده دوربین ها در تصاویر نمایش داده می شد اما به لطف سه دوربین ذکر شده، این مشکل به کلی رفع می گردد.

   

  دوربین های تعبیه شده روی این پایه به جای شاتر غلتان با استفاده از شیوه ای به نام شاتر فراگیر (Global Shutter) از سوژه تصویر می گیرند [چنانچه شاتر الکترونیکی کل سطح یک سنسور تصویر را بپوشاند آن را شاتر فراگیر می نامیم] تا نتیجه کار عاری از هرگونه مصنوعات باشد.

   

  فیسبوک در مراسم مختصری که روز دوشنبه برای معرفی این سیستم برگزار کرد، ویدئوی ضبط شده از طریق Surround 360 را به نمایش گذاشت که کیفیت بسیار بالایی داشت و فاقد هرگونه نقص یا کاستی قابل رویت بود.

   

  این شبکه اجتماعی مدعی شده که محصول معرفی شده به خاطر یکپارچگی خوبی که میان سخت افزار و نرم افزارش وجود دارد و هر دو نیز توسط آن طراحی و ساخته شده اند، بهترین در نوع خود محسوب می شود.

   

  این دستگاه آنطور که شرکت سازنده گفته می تواند «برای ساعت های متمادی» و بدون آنکه گرم شود کار کند و ویدئوهایی با کیفیت ۸K بگیرد. برای مشاهده محتوای تهیه شده با Surround 360 هم میتوان از Gear VR، آکیلس و اپ فیسبوک استفاده کرد.

  فیلم برداری 360 درجه با سیستم پیشرفته فیسبوکفیلم برداری ۳۶۰ درجه با سیستم پیشرفته فیسبوک
  فیلم برداری 360 درجه با سیستم پیشرفته فیسبوک
  کریس کاکس مدیر ارشد محصولات فیسبوک در مصاحبه ای که روز دوشنبه در همین رابطه انجام داد اعلام نمود: تجربه ویدئوهای با کیفتی که به لطف این دستگاه پشت سر خواهید گذاشت باعث می شود که به فیلم های ۳۶۰ درجه ایمان بیاورید.
  فیلم برداری 360 درجه با سیستم پیشرفته فیسبوکاما کابرال باید اندکی منتظر بماند زیرا فیسبوک تصمیم ندارد تا قبل از تابستان امسال طرح های متن باز خود را درون Github قراردهد. تا آن زمان، فیلم سازان می توانند برای ساخت ویدئوهای ۳۶۰ درجه خود آپشن های دیگری را مورد استفاده قرار دهند.  منبع مطلب : http://www.parsnaz.ir/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-360-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%A8%D9%88%DA%A9.html

  با زدن این دکمه ما رامحبوب کن - فیس نما
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه