مجله اینترنتی ققنوس
 • اخبار گوناگون
 • اخبار ورزشی
 • دنیای بازیگران
 • آشپزی و تغذیه
 • تصاویر جذاب و دیدنی
 • فرهنگ و هنر
 • هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

  مجموعه : علمی , گزارشهای علمی , نوآوری و کشفیات علمی


  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

  به گزارش مجله اینترنتی ققنوس و به نقل از شبکه خبری سی ان ان، با انتشار گزارشی به ده هواپیمایی اشاره شده که اکنون از سامانه هوایی اکثر کشورهای جهان خارج شده و دیگر در آسمان پرواز نمی گنند اما در زمان خود در زمره محبوب ترین ها بوده اند.

   

  این شبکه خبری با اشاره به نظرات کارشناسی “دان هاگدام” از موزه هوایی سیاتل به ویژگی های هر یک از هواپیماها اشاره کرده است که در ادامه ایمیل می خوانید:

   

  لاکهید ام -۲۱
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما جزو یکی از بهترین هواپیماهای جاسوسی بوده که در سال ۱۹۶۳ میلادی با برنامه ریزی سیا ساخته شده است. این هواپیما به عنوان یکی از سریع ترین وسایل حمل و نقل هوایی دارای سرنشین شناخته شده است.

   

  دی سی – ۱۰

  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

  این هواپیما در سال ۲۰۱۴ میلادی پس از ۴۳ سال کار از سال ۱۹۷۱ میلادی از رده خارج شد. این هواپیما ساخت امریکا “تری جت” به دلیل سه موتوره بودن معروف بوده است و برای پرواز در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گرفته است.

   

  وی -۱۷۳
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما که به “پن کیک پرنده” معروف بوده است در جریان جنگ جهانی دوم طراحی شد.

   

  اچ – ۴ هرکولس
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما که حجیم بوده توسط صنایع امریکایی ساخته شده است. این هواپیما شش برابر هوایپمای دوران خود بوده است و به “قایق پرنده” مشهور بوده و قابلیت حمل ۷۰۰ نفر را داشته است.

   

  فیر چایلد سی -۸۲
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین هواپیما اکنون در موزه هوانوردی اریزونا به نمایش گذاشته شده است. هواپیمایی دو موتوره از سوی نیروی هوایی امریکا در فاصله جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته بود.

   

  این هواپیما به دلیل حضور در فیلم “پرواز فوئنیکس” ساخته سال ۱۹۶۴ میلادی شناخته شده است که در آن به خلبانی “جیمز استوارت” در لیبی به پرواز درآمده بود.

   

  کانویر مدل ۱۱۸
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنند

  این هواپیما خودرویی پرنده بوده که در دهه ۴۰ میلادی وجود داشته است. در سال ۱۹۴۷ میلادی مورد ازمایش قرار گرفت اما هیچ گاه به مرحله تولید انبوه نرسید چرا که پس از فرود آمدن آسیب دیدن و سوخت محدودی برای پرواز داشت.

   

  تیلور ۳
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننددر سال ۱۹۶۸ میلادی چندین خودروی هوایی مدل تیلور ساخته شد گرچه هیچ گاه به معرض نمایش عموم در نیامد. بعدا طراح آن اذعان کرد که این خودروی پرنده دست و پاگیر و غیر قابل پرواز جدی بوده است.

   

  سیکورسکی آر-۴
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کننداین خودرو در مدرسه بالگرد در آندوور انگلیس در سال ۱۹۴۵ میلادی آزمایش شد. اگرچه یک هواپیما نبود اما نخستین تولید انبوه بالگرد بود و در نیروی هوایی امریکا و نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و نیوری دریایی آن کشور مورد استفاده قرار گرفت.

   

  دی سی -۲
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنندداگلاس دی سی -۲ یکی از محبوب ترین هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا بوده است.

   

  کنکورد
  هواپیماهایی که دیگر در آسمان پرواز نمی کنندبدون شک نمی توان فهرست هواپیماهای بازنشسته محبوب را بدون کنکورد به پایان برد. هواپیمای مافوق صوتی که در اکتبر ۲۰۰۳ میلادی آخرین پروازش را تجربه کرد.

   

  این هواپیما مسیر نیویورک به لندن را در بازه زمانی سه ساعت و بیست دقیقه می پیمود.

   

     منبع مطلب : http://www.parsnaz.ir/%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF.html

  با زدن این دکمه ما رامحبوب کن - فیس نما
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه