مجله اینترنتی ققنوس
 • اخبار گوناگون
 • اخبار ورزشی
 • دنیای بازیگران
 • آشپزی و تغذیه
 • تصاویر جذاب و دیدنی
 • فرهنگ و هنر
 • برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوتر

  مجموعه : علمی , گزارشهای علمی , نوآوری و کشفیات علمی

  برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوتر

  برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوتر 

  تحصیل در رشته کامپیوتر در دوره فعلی اولین گزینه برای علاقمندان به تکنولوژی است. برخی کشورها از لحاظ دانش کامپوتر در دنیا شاخص هستند که در زیر به شما معرفی شده اند. تحصیل در رشته کامپیوتر در دنیای امروز انتخاب هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد: فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان زرنگ این رشته هر سال بیشتر و بیشتر می‌شوند.

   

  زمانی که صحبت از تصمیم‌گیری برای تحصیل در این رشته به میان می‌آید، لیست بلند بالایی از معتبرترین دانشگاه‌ها وجود دارد که انصافا انتخاب بهترین گزینه را بسیار دشوار می‌کند.
  برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوتردر جدیدترین رتبه‌بندی ارائه شده از سوی وب‌سایت خبری Time Higher Education، از بیش از صد دانشگاه معتبر در سراسر جهان نام برده شده است.یک چهارم دانشگاه‌های نامبرده شده موسسات امریکایی هستند و تقریبا نیمی از آنها واقع در اروپا. تنها کمتر از یک چهارم از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، موسساتی آسیایی هستند.

   

  مدارک علم کامپیوتر با توجه به حوزه و تخصص انتخاب شده با یکدیگر تفاوت دارند. در بعضی از دوره‌ها بیشتر دروس نظری هستند و در بعضی دیگر پروژه‌های عملی برنامه‌نویسی زیادی انجام می‌شود.در گذشته مدارک علوم کامپیوتر زیرشاخه علوم مهندسی و فناوری محسوب می‌شدند اما امسال به عنوان حوزه‌ای مستقل و در جدولی جداگانه به طور تخصصی به آنها پرداخته‌ایم. برای مشاهده این لیست با ما همراه باشید.

   

  دانشگاه ETH زوریخ

  دانشگاه ETH Zurich سابقه زیادی در توسعه نرم‌افزار و طراحی سیستم‌های کامپوتری دارد. این پروژه‌ها نهایتا موجب شد که یک کرسی مستقل برای علوم کامپیوتر در سال ۱۹۸۱ تشکیل شود.

   

  در حال حاضر بیش از ۳۰ پروفسور معروف از ۱۰ کشور جهان، در این بخش مشغول فعالیت‌اند. حدود ۲۰۰ دانشجوی مقطع دکترا و دستیار پژوهشی در کنار بیش از ۵۰ دانشمند سرشناس در این دپارتمان مشغول تحصیل و پژوهش‌اند.
  برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوتراین دپارتمان حوزه‌های بسیاری از علوم کامپیوتر را پوشش می‌دهد از جمله هوش محاسباتی، شبکه و سیستم‌های توزیع شده، الگوریتم‌ها و تئوری‌ و همچنین امنیت داده‌ها. زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی در دوره‌های مختلف مهندسی نرم‌افزار هم تدریس می‌شوند.

   

  این قسمت روابط نزدیکی با سایر دپارتمان‌های داخلی دانشگاه داشته و ضمنا شرکای خوبی در حوزه کسب‌و‌کار و صنعت هم دارد مثل IBM، Microsoft، Google، SAP و Disney.تاسیس دانشگاه ETH Zurich به سال ۱۸۵۵ برمی‌گردد، یعنی تنها چند سال بعد از شکل‌گیری دولت فدرال سوئیس.

   

   به گزارش مجله اینترنتی ققنوس هدف از تاسیس این دانشگاه تاسیس مرکزی برای دانش علمی و نوآوری‌های جدید بود و از آن زمان تا کنون، این دانشگاه در بعضی از حوزه‌ها همواره رتبه یک خود را حفظ کرده است.

   

  موسسه فناوری کالیفرنیا (California Institute of Technology)

  این دانشگاه کوچک در پاسادنای کالیفرنیا یکی از قوی‌ترین دپارتمان‌های علوم‌ کامپیوتر و ریاضی را داراست. در حقیقت علم کامپیوتر یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها برای زنان در کلتک اس و ۹۵ درصد از فارغ‌التحصیلان حداقل یک دوره را در حوزه علوم کامپیوتر می‌گذرانند.

   

  برنامه دوره لیسانس در این دانشگاه بسیار انعطاف‌پذیر است؛ بسیاری از دانشجویان می‌توانند همزمان در دو رشته که یکی از آنها حتما کامپیوتر یا رشته‌ای فرعی باشد تحصیل کنند. همکاری‌های میان‌رشته‌ای در این دانشگاه تشویق می‌شوند، خصوصا در آزمایشگاه پیش‌رانش جت (JPL). این مرکز که متعلق به سازمان ناسا است در نزدیکی دانشگاه قرار دارد.

   

  در ازای هر سه دانشجو یک نفر هیئت علمی وجود دارد که یکی از پایین‌ترین نسبت‌های موجود در بین بهترین دانشگاه‌های دنیاست. در میان دستاوردها و افتخارات متعدد، این دپارتمان مسئولیت طراحی و توسعه اولین ریزپردازنده ناهمزمان و همچنین ساخت ابرکامپیوتر Touchstone Data با همکاری اینتل را داشته است.

   

  دانشگاه آکسفورد ( University of Oxford)

  اگر چه علم کامپیوتر رشته‌ای نسبتا جدید است اما آکسفورد یکی از قدیمی‌ترین دپارتمان‌های این حوزه در کشور را داراست که قبلا با نام ”آزمایشگاه محاسباتی دانشگاه آکسفورد” شناخته می‌شد. از زمان آغاز به کار، این دپارتمان مدرسان متعددی برای دوره لیسانس فراهم کرده و دانشجویان پژوهشگر را در سطح فوق‌لیسانس آموزش داده است.

   

  علاوه بر رشته‌های اصلی علم کامپیوتر دانشجویان می‌توانند دوره‌هایی در حوزه محاسبات بیولوژی، محاسبات کوانتومی، سیستم‌های اطلاعاتی، بازبینی نرم‌افزار، مهندسی نرم‌افزار و زبان‌شناسی محاسباتی را بگذرانند.سه مدرک لیسانس از سوی دپارتمان ارائه می‌شود: رشته کامپیوتر اختصاصی (single honours)، رشته ریاضی و کامپیوتر، و رشته کامپیوتر و فلسفه.
  برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوترتا سال ۲۰۱۶ حدود ۲۰۰ دانشجوی لیسانس و ۴۰۰ دانشجوی تمام‌وقت و پاره‌وقت مقطع فوق‌لیسانس و بیش از ۱۳۰ دانشجوی دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل و فعالیت‌اند.

   

  همانند دانشجویان سایر رشته‌ها، دانشجویان رشته کامپیوتر-هر دو مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس- متعلق به دانشگاه‌های آکسفورد بوده و امکان استفاده از سالن‌های غذاخوری، ارتباط اجتماعی با همگان، مطالعه و زندگی کردن در شهر آکسفورد را دارند.

   

  انستیتیو فناوری ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology)

  دپارتمان مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر در MIT با قاطعیت اعلام کرده است که: ”دانشجویان ما دنیا را تغییر می‌دهند.”بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در لیست کارآفرینان تاثیرگذاری که هم در کشور امریکا و هم در خارج از آن تغییرات بنیادینی ایجاد کرده‌اند، دیده می‌شوند.

   

  اخیرا دانشجویان این دانشگاه استارت‌آپ‌های خود را به سانفرانسیسکو برده و پروژه‌های تحقیقاتی‌ آنها مشکلاتی نظیر محاسبه ریسک‌های مالی انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه محاسبات موازی را مورد بررسی قرار داده‌اند. دانشجویان دوره لیسانس در یک برنامه انعطاف‌پذیر ثبت‌نام می‌کنند

   

  که به آنها اجازه می‌دهد هم روی تئوری‌های نظری و هم مشکلات عملی در رشته کامپیوتر تمرکز کنند. دانشجوها می‌توانند در رشته کامپیوتر یا هر دو رشته کامپیوتر و زیست‌شناسی مولکولی تحصیل کنند.این دپارتمان بزرگ‌ترین بخش دانشگاه محسوب شده و دارای ۱۲۰۰ دانشجوی دوره لیسانس، ۷۰۰ دانشجوی مقطع فوق‌لیسانس و ۱۲۰ عضو هیئت علمی است.

   

  فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توانند در زمینه‌ طراحی بازی‌های ویدئویی، کار روی ابرکامپیوترها، تحقیقات رباتیک مشغول به کار شده و یا به شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و مایکروسافت بپیوندند.

   

  موسسه فناوری جورجیا (Georgia Institute of Technology)

  موسسه فناوری کامپیوتر جرجیا در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد، یعنی ۶ سال بعد از برگزاری اولین دوره لیسانس رشته کامپیوتر. بیست سال بعد این دانشگاه اقدام به تاسیس کالج کامپیوتر کرد؛ این موسسه اولین دانشگاه عمومی که اقدام به چنین کاری کرد.

   

  در حال حاضر ۱۸ رشته مختلف در حوزه کامپیوتر در این دانشگاه ارائه شده، سه دانشکده مجزا برای این رشته وجود داشته و ۴۸ عضو هیئت علمی و جامعه گسترده‌ای از پژوهشگران و دانشجویان در آن مشغول به تحصیل و فعالیت‌اند.
  برترین دانشگاه های دنیا از لحاظ رشته کامپیوترمیانگین دستمزد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از ۷۰ هزار دلار شروع می‌شود؛ البته در سال ۲۰۱۴ بالاترین میزان حقوق اولیه اعطا شده به تنی چند از فارغ‌التحصیلان دانشگاه، ۱۲۰ هزار دلار بود.در حقیقت رشته کامپیوتر در مقایسه با سایر رشته‌های دانشگاهی بالاترین نرخ پرداختی را دارد.

   

  این دانشگاه به خاطر توانمندی فوق‌العاده‌اش در حوزه‌های هوش مصنوعی، تحقیقات سیستماتیک و رشته‌های نظری کامپیوتر زبانزد عام و خاص است.

   

   

  منبع مطلب : http://www.parsnaz.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%84%D8%AD%D8%A7%D8%B8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D8%A7.html

  با زدن این دکمه ما رامحبوب کن - فیس نما
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه